Nie bądźmy obojętni

Niskie temperatury w okresie jesienno-zimowym to poważne zagrożenie dla życia i zdrowia bezdomnych, seniorów czy osób będących pod działaniem alkoholu, czyli grupy szczególnie narażonej na wychłodzenie. Policjanci w tym okresie zwracają szczególną uwagę na takie osoby, monitorują miejsca, gdzie mogą przebywać i apelują, by nie być wobec nich obojetnym.

– Każdego roku w okresie jesienno-zimowym policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby narażone na wychłodzenie. Należą do nich bezdomni, seniorzy czy osoby pod działaniem alkoholu – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Funkcjonariusze podczas pełnionych służb sprawdzają także pustostany, ogródki działkowe czy altanki, ponieważ właśnie w tych miejscach najczęściej znajdują się bezdomni, którzy aby się zagrzać mogą rozpalać tam ogniska, co może być bardzo niebezpieczne.

Stróże prawa monitorują sytuację takich osób, informują o instytucjach pomocowych i zagrożeniach wynikających z niskich temperatur. Przed nami pierwsze przymrozki dlatego apelujemy, żeby nie wahać się dzwonić na numer alarmowy, kiedy widzimy osoby starsze, bezdomne, pod działaniem alkoholu znajdujące się w okolicznościach, które mogą spowodować wychłodzenie organizmu. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie – przypomina pani rzecznik. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here