Nie mógł się wysłowić, ale jechał

Zawsze, gdy widzimy podejrzanie jadące auto, dzwońmy na numer alarmowy 112. Tak zrobił mieszkaniec Włodawy i być może uratował komuś życie. Chwilę później policjanci zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena. Delikwent wydmuchał ponad 3,5 promila.

W sobotnie popołudnie (1 stycznia) dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że po jednej z ulic miasta może poruszać się nietrzeźwy kierujący. – Policjanci pojechali we wskazany rejon i zatrzymali do kontroli kierowcę Volkswagena Passata, 32-letniego włodawianina – mówi Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Jak wykazało badanie alkomatem, mężczyzna miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Na dodatek mundurowi ustalili, że mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy.

Teraz odpowie przed sądem za swoje postępowanie. Grozi mu do 2 lat więzienia, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania pojazdami. Pamiętajmy, że alkohol stanowi przyczynę wielu poważnych wypadków drogowych. Zmienia naszą świadomość, spowalnia reakcję, zaburza koordynację i koncentrację, zawęża pole widzenia. Apelujemy, aby widząc pijanego za kierownicą natychmiast reagować i powiadamiać o tym służby. Takim zachowaniem możemy uchronić czyjeś życie i zdrowie oraz mamy wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drodze – przypomina pani rzecznik. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here