Nie tylko biblioteka

Ruszyła inwestycja obejmująca rozbudowę budynku gospodarczego na potrzeby filii Biblioteki Publicznej w Woli Wereszczyńskiej. W ramach inwestycji powstanie jednokondygnacyjny budynek z aulą, zapleczem socjalno-kuchennym, sanitariatami oraz pomieszczeniem gospodarczym.

– Będzie to nie tylko filia biblioteki, ale przede wszystkim budynek użyteczności publicznej – mówi wójt Tomasz Antoniuk. – Zapewni mieszkańcom kompleksowe usługi funkcjonalne nowoczesnej placówki bibliotecznej. Będzie też miejscem promującym dorobek społeczności lokalnej, z przeznaczeniem do spędzania czasu wolnego, rekreacji, rozwijania zainteresowań i integracji lokalnej społeczności – przekonuje. Będzie przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne – główne wejście do budynku będzie wyposażone w pochylnię.

Obiekt pomieści 40 użytkowników. W przyszłości będzie służyć wydarzeniom kulturalnym i edukacyjnym, będzie miejscem spotkań, integracji mieszkańców oraz wypoczynku dzieci i młodzieży. Roboty budowlane są realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem. Rozbudowa budynku gospodarczego na potrzeby filii Biblioteki Publicznej realizowana jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach przedsięwzięcia pn. „Ochrona dziedzictwa kulturowego Polesia – przebudowa budynków publicznych Gminy Urszulin na potrzeby obiektów kultury”. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here