Nie tylko siedzą, ale też pomagają

Pomagać można na różne sposoby. Zakład Karny we Włodawie przekazał rękodzieła wykonane przez osadzonych na rzecz Wojtka z Sawina, który uległ wypadkowi samochodowemu.

– Historia 22-letniego Wojtka z Sawina budzi przerażenie – mówi por. Daniel Pręciuk z Zakładu Karnego we Włodawie. – W listopadzie 2020 r. chłopak uległ ciężkiemu wypadkowi w drodze do pracy, do Chełma. Wykonując manewr ucieczki na widok wyprzedzającego z naprzeciwka busa wpadł swoim pojazdem pod koła TIR-a. Lekarzom cudem udało się utrzymać Wojtka przy życiu.

Doznał on wielonarządowych obrażeń, obrzęku mózgu, stwierdzono niedowład czterech kończyn i otwarte złamania w każdej z nich. Chociaż Wojtek został wypisany ze szpitala, to rodzice chcieliby zapewnić mu rehabilitację, której koszty przekraczają ich możliwości. Jednakże jest to sposób, żeby Wojtek mógł odzyskać zdrowie.

Mamy nadzieję, że nasza cegiełka obok wielu innych pomoże Wojtkowi powrócić do zdrowia. Zbiórka środków potrzebnych na rehabilitację prowadzona jest przez portal siepomaga.pl – dodaje Pręciuk. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here