Niech przygoda trwa

(7-11 września) Uczniowie klas IV – VIII Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Hańsku wraz z opiekunami przebywali na Zielonej Szkole w Augustowie. – Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego w tym roku szkolnym wspólnie z rodzicami podjęliśmy decyzję, by po raz piąty zorganizować taki wyjazd – mówi Barbara Wilgocka, dyrektor szkoły.

Mazury – tysiące jezior, krystalicznie czystych rzek i lasów, w których wciąż można spotkać rzadkie gatunki roślin, ptaków i zwierząt. To właśnie przyroda wyróżnia pojezierze mazurskie spośród innych krain Europy i świata. Miejsc do zwiedzania jest w tym rejonie Polski mnóstwo. Na każdym kroku czeka tam na nas kawałek niezłej historii, która jest doskonałym pretekstem do przypomnienia i pokazania jej dzieciom.

Podczas pobytu uczniowie zwiedzili Augustów i okolice – rejs statkiem po jeziorach ze śluzowaniem, Suwałki, eskapada po Biebrzańskim Parku Narodowym, Krainę Wielkich Jezior Mazurskich – największe jezioro w Polsce Śniardwy, Mikołajki. Nie zabrakło również ciekawych zajęć: profilaktycznych „Asertywnym ten się zwie, kto potrafi mówić NIE”, edukacyjnych „Czym jest Rzeźba” w Galerii Sztuki, warsztatów chemicznych „Suchy lód + dymiące napoje” oraz wspólnych zabaw przy muzyce.

Atrakcją wyjazdu był relaks w Parku Wodnym „Tropikana” (Hotel Gołębiewski), który ufundowali sponsorzy. Dzieci spędziły tam 5 dni. Codzienne wycieczki dostarczały im nie tylko nowych wiadomości z historii czy przyrody, ale również niezapomnianych wrażeń. Jest to także wymarzone miejsce do wypoczynku i uprawiania różnych form sportu i rekreacji. Z nowymi umiejętnościami, pełni wrażeń szczęśliwie powróciliśmy do szkoły.

Koordynator wyjazdu Barbara Wilgocka oraz opiekunowie Anna Latała, Teresa Kopieniak, Agnieszka Purc.

Sponsorzy: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Hańsku, Produkcja Pieczywa w Urszulinie – Adam Wojcieszuk, Restauracja Biały Młyn w Hańsku – Konstancja Grzywaczewska, Delikatesy Centrum w Hańsku – Anna i Mariusz Michałowicz, Produkcja Pieczywa Handel Hańsk- Janina i Stefan Dołbniak, PPHU Sosenka Hańsk – Michał Marciocha. (p)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here