Niedzielny pirat. Na liczniku 170

Nie bez kozery większa ilość patroli „drogówki” dysponowana jest w weekendy. Można odnieść wrażenie, że u niektórych kierowców wraz z piątkiem wyłącza się myślenie.

Tylko w niedzielę (12 lipca) policjanci z chełmskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy czterem kierującym. W każdym przypadku powód był ten sam: znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Rekordzistą okazał się 25-latek z gminy Siedliszcze, kierowca BMW.

– Mężczyzna zatrzymany został przez patrol ruchu drogowego, kiedy w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 122 km/h. Pędził z prędkością 172 km/h przez miejscowość Ochoża w gminie Wierzbica – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Cała czwórka, włącznie z 25-latkiem, do domów wróciła z mandatami i punktami karnymi na swoich kontach. Policjanci tymczasem niezmiennie apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. – Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną niebezpiecznych zdarzeń drogowych – podkreśla rzecznik KMP w Chełmie. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here