Niespodziewane srebro w Qinzhou!

Kinga Kołosińska z AZS UMCS TPS Lublin zajęła wraz z Katarzyną Kociołek z UKS SMS Łódź drugie miejsce w zawodach z cyklu FIVB Beach Volleyball World Tour, rozgrywanych w chińskim Qinzhou! Turniej wygrały Australijki Artacho i Clancy, a trzecie miejsce zajęły Amerykanki Sweat i Summer

Kinga Kołosińska, wychowanka trenera Jacka Rutkowskiego i lubelskiego TPS, zajęła z Katarzyną Kociołek z UKS SMS Łódź drugie miejsce w zawodach z cyklu FIVB Beach Volleyball World Tour, rozgrywanych w chińskim Qinzhou! Nasza 27-letnia siatkarka, zawodniczka AZS UMCS, po raz trzeci w karierze stanęła na podium tych prestiżowych zawodów, po raz drugi na drugim stopniu!

Udany blok Kingi Kołosińskiej

Kołosińska i Kociołek sprawiły w Qinzhou ogromną niespodziankę. Polki, startujące w zawodach z „dziką kartą” i trzydziestym numerem, już w pierwszym, swoim występie nieoczekiwanie pokonały amerykańską parę April Ross i Kelly Claes. Nasze siatkarki z turniejowymi „trójkami” wygrały w dwóch setach 21:19 i 21:15.
W kolejnym meczu, o ćwierćfinał, Kołosińska i Kociołek zmierzyły się z Leną Plesiutschnig i Kathariną Schützenhöfer z Austrii. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla rywalek, które wyraźnie wygrały pierwszą partię (16-21). Wyrównaną kolejną odsłonę na swoją korzyść rozstrzygnęły biało-czerwone (21-19) i o wszystkim zadecydował tie-break. W nim Polki zdominowały grę. Pewnie wygrały seta 15:6, a cały mecz 2:1.
W ćwierćfinale nasza para rozprawiła się z australijskim duetem Louise Brawden/Jessyka Ngauamo (21-16, 21-17), a w półfinale z Amerykankami Brooke Sweat i Summer Ross, rozstawionymi z „dwójką” (21-18. 21-19).
Finał z Australijkami Mariafe Artacho del Solar i Taliqua Clancy od początku nie układał się po myśli Kołosinskiej i Kociołek. Ostatecznie rywalki wygrały w dwóch setach, do 11 i 12.
Zawody w Qinzhou były ostatnimi w tym sezonie dla naszych siatkarek. Teraz nasze zawodniczki czeka jak najbardziej zasłużony, trzytygodniowy urlop.

Kołosińska w World Tour

Lublinianka w zawodach z cyklu World Tour w siatkówce plażowej występuje od 2007 roku, a regularnie od 2012.
Dotychczas grała w parze z Moniką Brzostek z Łodzi, z którą z powodu jej urlopu macierzyńskiego musiała się w tym roku rozstać.
Największe sukcesy Kołosińska i Brzostek w Word Tour odniosły w 2015 r. oraz na początku ubiegłego roku. Najpierw w Olsztynie zajęły trzecie miejsce, następnie w Rio de Janeiro, na legendarnej plaży Copacabana, uplasowały się drugiej pozycji.