Walczyli w Łabuniach

Grad medali przywieźli z ogólnopolskiego turnieju karate kyokushin o puchar wójta gminy Łabunie i mistrzostw województwa lubelskiego młodzików i juniorów młodszych, zawodnicy i zawodniczki Chełmskiej Szkoły Karate Kyokushin Satori i Klubu Karate Kyokushin Kanku z Chełma.

Satori z Łabuń przywiozło 12 medali. Poszczególne miejsca zajęli: w kata 1. Fabian Nafalski, 3. Zofia Wasiuk, w kumite 1. Fabian Nafalski, Mateusz Hurko. 2. Blanka Radomska, Adam Ossoliński, Kacper Krukowski, Szymon Grabowski, Davyd Babiak, 3. Maria Wójtowicz, Michał Łatka, Miłosz Głaz.

Sukces odnieśli też reprezentanci Kanku. Na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach województwa lubelskiego w kumite stanęli: Estera Szopa i Jevhenii Kovalchuk. Srebro zdobyli: Maja Gorzała i Myroslav Kovalchuk. W kata srebrny medal wywalczył Marcel Rojek. W ogólnopolskim turnieju karate kyokushin o puchar wójta gminy Łabunie, w kumite David Kovalchuk był drugi, a w kata był trzeci. Lena Kulbicka, Barbara Śliwińska, Jakub Kulbicki w swoich kategoriach zajęli trzecie miejsce. O medal otarł się Wojciech Szpunar, który był czwarty. (kg)