Nowe przedszkole prawie gotowe

Wszystko wskazuje na to, że nowe przedszkole przyjmie dzieci zgodnie z planem, czyli od 1 września

Chociaż prace przy budowie nowego segmentu przedszkolnego wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej złapały na początku roku spore opóźnienie, to otwarcie nowego obiektu dla przedszkolaków od 1 września nie jest zagrożone. Dzięki przenosinom Przedszkola nr 86 znacznie więcej miejsca otrzyma oblegana Szkoła Podstawowa nr 14.


– Zespół Szkół nr 12 to jeden z naszych największych miejskich obiektów oświatowych. Jego rozbudowa o dodatkowy segment przedszkolny to nasza kolejna wielomilionowa inwestycja oświatowa, która znacząco wpłynie na warunki lubelskiej edukacji. Od tej pory przedszkole będzie funkcjonować w nowoczesnym i przestronnym obiekcie, a szkoła podstawowa zyska więcej miejsca do prowadzenia zajęć lekcyjnych.

Budowa nowego segmentu przez cały czas trwania inwestycji przebiegała bardzo sprawnie i już wkrótce obiekt wejdzie w etap odbiorów. Przygotowujemy się również do jego wyposażania w meble i sprzęt. Wszystko wskazuje na to, że nowe przedszkole powita dzieci już 1 września – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Inwestycja, którą realizuje spółka Edach z podlubelskich Jakubowic Konińskich, pochłonie łącznie ok. 12 mln zł. W jej ramach powstał 12-oddziałowy obiekt o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej o kubaturze prawie 9 tys. m3. W nowej części znajdzie się ponadto m. in. rozdzielnia posiłków (te będą w dalszym ciągu szykowane w szkolnej kuchni – dod. aut.), wielofunkcyjna sala widowiskowa oraz specjalna sala do ćwiczeń ruchowych. Będzie tu uczęszczać aż 300 przedszkolaków.

– W większości pomieszczeń gotowe są już posadzki i wykonawcy pozostał montaż wykładzin. Zamontowano 95% stolarki drzwiowej, w salach trwa malowanie i kładzenie okładzin ściennych. W łazienkach pozostał już tzw. biały montaż. Kończą się też prace w zakresie instalacji wentylacyjnej i teletechnicznej, po ich ukończeniu rozpocznie się montaż kasetonów w konstrukcjach sufitów podwieszanych.

Na dachu budowana jest konstrukcja pod panele fotowoltaiczne, wokół zaś samego budynku trwają roboty brukarskie przy budowie drogi pożarowej. Po ich zakończeniu, pozostanie wysianie trawników i posadzenie krzewów. Obok przedszkola znajdzie się też nowy plac zabaw dla dzieci – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Lublin.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here