Nowe wozy dla OSP

Wozy bojowe za około 800 tysięcy złotych do niedawna pozostawały jedynie w sferze marzeń strażaków-ochotników z OSP. Tym bardziej cieszy fakt, że w ostatnim czasie aż dwie jednostki w powiatu włodawskiego wbogaciły się o taki specjalistyczny sprzęt, choć samochody pochodziły z różnych źródeł finansowania.

Z nowego wozu bojowego cieszą się druhowie z OSP Urszulin. Oni sprzęt dostali całkowicie za darmo. Jedyną walutą, jaką za niego zapłacili, była najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich uzyskana w gminie Urszulin. Auto pochodzi z rządowego progarmu „Bitwa o wozy”. Do Urszulina wjechało w czwartek (17 grudnia) o godzinie 20 przy dźwiękach syreny i płonących racach.

Samochód terenowy marki Volvo od firmy „Bocar” Sp. z o.o. wyposażony jest m.in. w napęd 4×4, zbiornik wody o pojemności 4150 l, zbiornik środka o pojemności 415 l, wyciągarkę elektryczną, instalację szybkiego natarcia, nowoczesną autopompę, działko wodno-pianowe. Na placu przed remizą na jego przybycie oczekiwali strażacy i mieszkańcy gminy. Strażackim zwyczajem wóz został ochrzczony szampanem. Był tort i oczywiście wielka radość.

Podobny sprzęt, też tego samego dnia został oficjalnie zaprezentowany w Woli Uhruskiej. MAN-a zakupiono z połączonych środków: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 350 tys. zł, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – 130 tys. zł, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie – 30 tys. zł, a także gminy Wola Uhruska – 308 tys. zł. (bm)