Nowości kulturalne w styczniu. Gdzie warto bywać i co oglądać?

Styczeń to szalenie pracowity czas dla artystów, którzy w okresie karnawału prezentują widzom swoje nowe skecze i spektakle. Jeśli chcesz zaplanować swój własny kulturalny rozkład jazdy, zajrzyj do poniższego tekstu. Na pewno Ci to ułatwi.

Premiery kabaretowe – co przygotowali dla nas najlepsi polscy artyści?

Styczeń przyniósł wysyp nowych programów najbardziej znanych i lubianych grup kabaretowych w Polsce. Jeżeli cenicie sobie dobry humor i szukacie sposobów na dobre spędzenie wolnego czasu, będziecie mieli w czym wybierać. W styczniu w trasę po Polsce rusza ze swoim nowym programem „To jest chore!” rusza Kabaret Młodych Panów. Szykuje się doskonała zabawa. Podobnie zresztą jak w czasie występów artystów Kabaretu Moralnego Niepokoju, który przygotował zupełnie nowy program, co zapowiada już sam jego tytuł – „Tego jeszcze nie grali”. Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie. Nie próżnuje też Kabaret Neo-Nówka, który dla swoich wiernych odbiorców przygotował repertuar zatytułowany „Żywot Mariana”. Na deser jeszcze Kabaret Smile ze swoim „Tu i teraz” oraz niezapomniany Kabaret Hrabi z „Wady i Waszki”. Oj, będzie się działo! Jeżeli poszukujesz biletów na najnowsze premiery kabaretowe, znajdziesz je na stronie internetowej https://biletyna.pl/kabaret.

Koncerty, na których warto być

Początek roku to również płodny czas dla muzyków. Na różnych salach koncertowych na terenie kraju będziecie mogli usłyszeć Sławka Uniatowskiego, Irenę Santor, Michała Bajora, Alicję Majewską oraz zespół Raz Dwa Trzy (który w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia, podobnie zresztą jak Varius Manx). Nie zabraknie okazji do wzruszeń, wspólnego śpiewania i wspominania dawnych czasów – jak wśród starych dobrych znajomych. W Polskę rusza też Michał Szpak, Maciej Maleńczuk oraz Ralph Kamiński. Każdy o innym sposobie wyrazu, innej wrażliwości i nastrojowości. Każdy wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. W tym roku legendarny zespół Dżem obchodzi swoje 40-lecie, dlatego fani grupy będą mieli wiele okazji do świętowania. Koncerty z okazji jubileuszu odbędą się w Stalowej Woli, Przemyślu i Bielsku-Białej. Wśród wydarzeń nie zabraknie też Koncertu Muzyki Filmowej i Epickiej „Visual Concert”. W ramach tej imprezy odbędą się dwa koncerty – w Warszawie i w Krakowie. Interesująco zapowiada się również Koncert Muzyki Filmowej, który odbędzie się w Gdańsku.

Muzycy rockowi w ulubionych odsłonach, czyli na który koncert warto się wybrać?

W styczniu swoim nieziemskim głosem zachwyci Was również Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. Nie próżnuje też Renata Przemyk, która śpiewa Cohena, a także Skubas, który zaprezentuje akustyczną odsłonę swoich hitów. Niemałą gratką będą również występy Błażeja Króla – młodego reprezentanta polskiej alternatywnej sceny muzycznej, jak też znanej i lubianej Meli Koteluk. Świetną wiadomością dla fanów zespołu Sztywny Pal Azji będzie nowa trasa koncertowa zatytułowana „The Best Of”. Fani mocniejszych brzmień na pewno będą mieli okazję do zadowolenia. A to przecież dopiero początek roku!

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here