O finał z Tomasovią

Piłkarze Chełmianki Chełm poznali rywala w walce o wojewódzki Puchar Polski. W meczu półfinałowym zagrają ze świeżo upieczonym zwycięzcą czwartej ligi, Tomasovią Tomaszów Lubelski.


Kilkanaście dni temu Chełmianka po raz kolejny zdobyła Puchar Polski na szczeblu chełmskiego okręgu, zwyciężając 8:0 Brata Cukrownik Siennica Nadolna. Drużyna trenera Tomasza Złomańczuka tym samym awansowała do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. W minionym tygodniu odbyło się losowanie par. Chełmianka w meczu, którego stawką będzie awans do finału, zmierzy się z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Pojedynek zostanie rozegrany 9 czerwca (środa) o godz. 18.00 na stadionie czwartoligowca.

Tomasovia to świeżo upieczony mistrz czwartej ligi, który w nowym sezonie zagra w III lidze. W drugim półfinale zwycięzca lubelskiego finału Wisła Puławy – Avia Świdnik zagra u siebie z triumfatorem Pucharu w bialskim okręgu, Orlętami Radzyń Podlaski, które bronią wojewódzkiego Pucharu, zdobytego w ubiegłym roku. Przypomnijmy, wówczas to Orlęta pokonały Chełmiankę 2:0.

Awans do finału Pucharu Polski jest celem minimum, jaki stawiają przed piłkarzami działacze chełmskiego klubu. Chełmianka w ostatnich sześciu sezonach aż pięciokrotnie występowała w finale. Zwyciężała czterokrotnie. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here