Oberwał za nic

Okuninka nocą rządzi się swoimi prawami. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Sawin, na którego bez żadnych powodów rzuciło się czterech nieznanych mu mężczyzn. Agresorzy bili go po całym ciele, a potem odeszli. Żaden nie potrafił powiedzieć, co wywołało atak agresji.

W niedzielę (11 lipca) około godziny 22 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał informację, że kilku mężczyzn w Okunince kogoś bije. – Policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Sawin został bez powodu zaatakowany przez grupę mężczyzn, którzy bili go po całym ciele – opowiada Elwira Tadyniewicz z KPP we Włodawie. – Mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn – mieszkańców Chełma i gminy Chełm w wieku od 26 do 32 lat. Wszyscy znajdowali się pod działaniem alkoholu. Później do zatrzymanych dołączył kolejny sprawca – 49-letni chełmianin.

Śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili wszystkim zarzut pobicia. Prokurator Rejonowy we Włodawie zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec podejrzanych. Mężczyźni muszą dwa razy w tygodniu stawiać się w jednostce Policji, muszą powstrzymać się od nadużywania alkoholu oraz mają zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym i zakaz zbliżania się do niego na odległość mniejszą niż 20 metrów. Zgodnie z Kodeksem Karnym za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje pani rzecznik. Co ciekawe, żaden z nich nie potrafił powiedzieć, co było powodem bójki. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here