Obronił się przed złodziejem

Za usiłowanie rozboju odpowie 25-latek z Rejowca Fabrycznego. W Chełmie młody złodziej usiłował obrabować starszego mężczyznę. Pomogli świadkowie.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem (8 lipca) przy ul. Lwowskiej w Chełmie.

– Z relacji pokrzywdzonego 69-letniego mieszkańca miasta wynika, że będąc w towarzystwie znajomego został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę, który chciał od nich pieniądze – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Mężczyźni nie chcieli dać młodemu i pijanemu pieniędzy, wyminęli go i zamierzali iść w swoją stronę. Tamten jednak nie odpuścił i poszedł za nimi. W pewnym momencie zaatakował 69-latka i przewrócił go na ziemię, chcąc mu wyrwać z ręki telefon komórkowy. – Postawa 69-latka i widok osób postronnych uniemożliwiły kradzież. Napastnik oddalił się. Skierowany na interwencję policyjny patrol zatrzymał nieopodal sprawcę, którym okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny. Mężczyzna był nietrzeźwy – dodaje podkom. Czyż.

Zatrzymany po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty usiłowania rozboju. Jak się okazuje, 25-latek ma nie jedno na sumieniu – dokonywał już rozbojów na terenie powiatu krasnostawskiego. Teraz zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here