Oby tak dalej!

Znakomicie w rozgrywkach III ligi spisują się nasi piłkarze. Świdnicka Avia pokonała w piątek przed własną publicznością 2:0 rezerwy krakowskiej Wisły i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli. Kolejne, trzecie z rzędu zwycięstwo odniósł też Motor. Lublinianie w sobotę w Krakowie wygrali aż 3:0 z Garbarnią, zespołem uważanym przed rozpoczęciem rozgrywek
za jednego z faworytów do awansu.

Bohaterem Avii okazał się Adam Nowak, zdobywca obu goli. 22-letni pomocnik z pięcioma bramkami przewodzi klasyfikacji strzeleckiej III ligi! Drugi jest… jego klubowy kolega Wojciech Białek. Król strzelców poprzedniego sezonu ma na swoim koncie jedno trafienie mniej.
– W meczu z rezerwami Wisły nie wyglądaliśmy najlepiej. Mieliśmy spory problem od strony motorycznej. Szczególnie widoczny był brak Sebastiana Orzędowskiego. Sporo w naszej grze było nerwowości, ale nie zawsze wygrywa się po pięknym meczu, dlatego to zwycięstwo cieszy bardziej – mówił po spotkaniu Jacek Ziarkowski, trener Avii.
Motor w Krakowie wszystkie trzy bramki wbił Garbarni po przerwie! Co ciekawe, to gospodarze w pierwszej części mogli strzelić lublinianom tyle samo bramek. Zabrakło im szczęścia, skuteczności lub zimnej krwi.
Na wygranie spotkania lublinianie potrzebowali zaledwie 12 minut.Strzelecki festiwal w 57. minucie rozpoczął Kamil Oziemczuk, który zgubił jednego z obrońców Garbarni i strzelił obok interweniującego Macieja Cabaja. Na 2:0 pięć minut później, po kontrataku, podwyższył Artur Gieraga. W 69. minucie wynik meczu na 3:0, w podbramkowym zamieszaniu ustalił Piotr Piekarski.  MAG
Pozostałe mecze 5. kolejki piłkarskiej III ligi: Podlasie Biała Podlaska – Soła Oświęcim 1:2 (Paweł Zabielski 47 – Rafał Kursa 21 samobójcza, Dawid Dynarek 90 k) * MKS Trzebinia/Siersza – Orlęta Radzyń Podlaski 6:2 (Dariusz Gawęcki 24, Marek Mizia 35, Adrian Zarzecki 45 samobójcza, Michał Kowalik 51, Radosław Górka 83, Mateusz Stanek 88 – Rafał Borysiuk 56 k, Michał Zuber 60) * Podhale Nowy Targ – Unia Tarnów 3:2 (Dawid Basta 18, Taras Jaworśkyj 65, Robert Witek 90 s – Łukasz Popiela 35, 38), Karpaty Krosno – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:1 (Damian Łanucha 64 – Michał Grunt 70) * Spartakus Daleszyce – JKS 1909 Jarosław 0:3 (Aab 60, Raba 83, Pękała 90) * Wierna Małogoszcz – Cosmos Nowotaniec 0:2 (Sobota 34, 73).
Mecz: Stal Rzeszów – Resovia został przełożony na 12 października.
W następnych kolejkach:
31 sierpnia (środa): Unia – Avia (17:00), Motor – Wierna (19:00)
3 września (sobota): Podlasie – Motor (16:00); 4 września (niedziela): Avia – Orlęta (14:00).

Avia Świdnik – Wisła II Kraków
2:0 (2:0)
Avia: Zacharski – Herda , Szymala, Maciejewski, Barański – Wołos (46 Skowroński, 87 Starok), Jeleniewski (90 Kozłowski), Czułowski, Nowak (65 Kalita) – Białek.
Wisła II: Al-Ani – Dyszy, Żemło, Chlebowski, Zając II (46 Ryś), Szlachta (60 Tracz), Wąsikowski, Mordec, Michniak, Kociołek, Kuźba.
Bramki: 1:0 Nowak 21, 2:0 Nowak 38. Żółte kartki: Mroczek, Kalita (A.) oraz Dyszy, Żemło (W.). Sędziował: Sawicki (Tarnobrzeg). Widzów: 600.
Garbarnia Kraków – Motor Lublin
0:3 (0:0)
Garbarnia: Cabaj – Piszczek, Moskal, Łukasik, Pawłowicz – Gaudyn (63 Kozik), Pietras (72 Kostrubała), Nowak, Kitliński (63 Górecki) – Ogar (63 Siedlarz), Ciesielski.
Motor: Socha – Falisiewicz, Tadrowski, Gieraga, Kowalczyk, Piekarski, Tymosiak, Kaczmarek, Michota (85 Szysz), Oziemczuk (81 Zaniewski), Stachyra.
Bramki: 0:1 Oziemczuk 57, 0:2 Gieraga 62, 0:3 Piekarski 69. Żółte kartki: Cabaj (G.) oraz Kowalczyk, Stachyra (M.). Sędziował: Łamasz (Jarosław). Widzów: 250.