Oddadzą hołd powstańcom styczniowym

Msza święta w intencji Ojczyzny oraz złożenie wieńców – to główne punkty włodawskich obchodów 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego, które zaplanowano na niedzielę (22 stycznia).

W nocy z 22 na 23 stycznia 1863 r. na mocy manifestu Tymczasowego Rządu Narodowego w Królestwie Polskim wybuchło powstanie styczniowe. Z okazji 160. rocznicy tamtych wydarzeń w całej Polsce zaplanowano różnego rodzaju wydarzenia rocznicowe. Hołd powstańcom oddadzą również mieszkańcy Włodawy.

– Już w najbliższą niedzielę, 22 stycznia, zapraszamy mieszkańców Włodawy na uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Rozpoczną się one mszą świętą w kościele pw. św. Ludwika we Włodawie o godzinie 10:00. Następnie na cmentarzu parafialnym złożymy kwiaty na grobach walczących i pod pomnikiem poświęconym powstańcom 1863 roku. Jestem przekonany, że wspólnie godnie uczcimy pamięć osób, które poświęciły życie walce o niepodległość naszej Ojczyzny – mówi burmistrz Wiesław Muszyński.

Niedzielna uroczystość nie będzie jedyną, podczas której mieszkańcy Włodawy będą mogli oddać hołd powstańcom. Przez cały rok odbywać się będą wydarzenia związane z obchodami 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Uczestniczyć w nich będą instytucje kultury, szkoły oraz jednostki miejskie, gminne i powiatowe.(b)