Oddali krew

Funkcjonariusze Zakładu Karnego we Włodawie chętnie udzielają się w różnych przedsięwzięciach mających na celu pomoc potrzebującym. W ramach akcji „Służymy pomocą, mamy to we krwi” związanej ze Świętem Służby Więziennej, funkcjonariusze Zakładu Karnego we Włodawie podzielili się najcenniejszym darem – swoją krwią.

– Organizatorem ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi jest Służba Więzienna – mówi por. Daniel Pręciuk z ZK we Włodawie. – Patronat honorowy nad akcją objęło Ministerstwo Sprawiedliwości i Ministerstwo Zdrowia. Głównym celem jest ratowanie życia ludzkiego poprzez pomoc punktom krwiodawstwa, które w związku z deficytami krwi wielokrotnie apelowały o honorowe dawstwo krwi.

Z powodu epidemii koronawirusa w ubiegłym roku drastycznie spadła liczba krwiodawców. To stanowiło poważne zagrożenie dla pacjentów, którzy wymagali przetoczenia krwi lub jej składników. Działania funkcjonariuszy naszej formacji wpisują się w akcję Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem „Resort Sprawiedliwości Pomaga”. W czasie akcji w sumie oddali oni niemal 9 litrów krwi – dodaje Pręciuk. (bm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here