Odsetki odliczone pięściami i kopniakami

Do 3 lat więzienia grozi dwóm młodym chuliganom, którzy brutalnie pobili rówieśników. Na szczęście ofiar napaści postronni świadkowie spłoszyli rozjuszonych napastników.


– Jak wynika z ustaleń kryminalnych w tej sprawie, 19-letni mieszkaniec Lublina pożyczył nowo poznanemu mężczyźnie 150 złotych. Niedługo później obaj telefonicznie umówili się na zwrot gotówki. Do spotkania miało dojść w okolicy jednego ze sklepów. Na miejsce 19-latek przyszedł z kolegą, co bardzo nie spodobało się dłużnikowi.

Dlatego wspólnie ze znajomym rzucili się na mężczyzn. Mieszkańcy Lublina byli bici i kopani po całym ciele. Ofiarom pomogli pracownicy sklepu oraz świadkowie, którzy spłoszyli sprawców. Pokrzywdzeni w wyniku zdarzenia doznali obrażeń ciała i konieczna była pomoc medyczna – mówi komisarz Kamil Gołębiowski z KMP Lublin.

Sprawą zajęli się kryminalni z VII komisariatu i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze już po kilku dniach namierzyli i zatrzymali sprawców. Mężczyźni wieku 18 i 19 lat usłyszeli zarzuty pobicia. Decyzją prokuratora trafili pod dozór Policji. Za pobicie grozi do 3 lat więzienia. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here