Oni też nie orzekają

Nie czterech, a siedmiu lekarzy zrezygnowało z pracy w powiatowym zespole ds. orzekania o niepełnosprawności w Chełmie. W ich miejsce prezydent powołał dziesięciu nowych specjalistów.

Niedawno pisaliśmy o powołaniu nowych lekarzy specjalistów do powiatowego zespołu i kontrowersjach, jakie wywołało upublicznienie ich nazwisk. Okazało się jednak, że zgodnie z procedurą powołanie nowych orzeczników odbywa się rozporządzeniem prezydenta miasta, a te publikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej, do którego każdy ma dostęp. Przy tej okazji podawaliśmy także listę z nazwiskami czwórki lekarzy, którzy z zespołu zostali odwołani.

Okazało się, że z pracy w zespole zrezygnowało ośmiu doktorów. Wśród pierwszych, którzy zrezygnowali i którzy 31 lipca zostali odwołania rozporządzeniem prezydenta Chełma byli także: Marek Żydok, specjalista neurolog, Bożena Żydok, specjalista pulmunolog, Anna Wróblewska-Wojewoda, otolaryngolog, specjalista medycyny rodzinnej. Z zespołu odwołana została także Małgorzata Sochal-Lepionka, pedagog, pracownik socjalny – doradca zawodowy. (bf)