Kilkaset osób na spotkaniu opłatkowym

(18 grudnia) Setki mieszkańców miasta i okolic wzięło udział w spotkaniu opłatkowym w sali przy parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. To już było dziewiąte spotkanie. Były ciepłe życzenia, ale i smaczny poczęstunek. Gospodarzami byli: ks. dziekan Stanisław Dadas, o. Dariusz Cichor, starosta włodawski Andrzej Romańczuk, burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński i wójt gminy Włodawa Tadeusz Sawicki.
Parafia pw. NSJ we Włodawie oraz włodarze powiatu, miasta i gminy zaprosili po raz kolejny z rzędu wszystkich mieszkańców na spotkanie opłatkowe, które rozpoczęło się o godz. 16.00.
Włodawski opłatek to przede wszystkim wspólne śpiewanie kolęd i symboliczna kolacja, na której św. Mikołaj obdarowuje słodyczami najmłodszych. Stoły jak zawsze uginały się pod ofiarnością darczyńców.
Tegoroczne niedzielne spotkanie to przede wszystkim występy dzieci z włodawskich przedszkoli, które nagrodzono gromkimi oklaskami. Swoje wigilijne opowieści przedstawili także seniorzy z Włodawy: Irena Dul, kpt. Edmund Brożek i Grzegorz Zimnicki. W programie opłatka nie zabrakło życzeń proboszcza, starosty, burmistrza i wójta. Oczywiście najmłodszym św. Mikołaj słodyczy nie żałował.
Boże Narodzenie to jest wyjątkowy czas, kiedy Bóg się rodzi, zsyłając na nas swoją radość – mówili gospodarze powiatu, miasta, gminy i parafii.
Kilkuset mieszkańców łamało się opłatkiem, życząc sobie radosnych świąt, dobrego Nowego Roku, pomyślności w domu i w pracy oraz spełnienia marzeń. (pk)