Ostatki w Wereszczynie

Andrzejki są nocą, która kojarzy się z magią, tajemniczymi obrzędami i huczną zabawą. I tego wszystkiego nie mogło zabraknąć na balu ostatkowym w Wereszczynie.


W sobotę (20 listopada) w świetlicy w Wereszczynie odbyła się zabawa andrzejkowa zorganizowana przez z Koło Gospodyń Wiejskich „Bubnowskie Baby” i Gminny Ośrodek Kultury w Urszulinie. Zabawę rozpoczęła Monika Kędzierska, dyrektor GOK-u, która przywitała przybyłych i podziękowała za przygotowanie balu. Podczas oficjalnego otwarcia głos zabrał również wójt Tomasz Antoniuk, życząc wszystkim udanej zabawy. Andrzejki to nie tylko tańce, ale i tradycje. W ślad za tradycją Dominika Popowska poczęstowała gości ciasteczkami z ukrytymi w środku wróżbami.

Za oprawę muzyczną odpowiadał DJ Piotr Misiura. Dalszą zabawę urozmaicił konkurs zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury oraz sesja fotograficzna przygotowana przez Piotra Kędzierskiego. Głównym punktem balu był wybór króla i królowej imprezy. O ten zaszczytny tytuł rywalizowało sześć par, które musiały się wykazać w konkursie „Tańca z gwiazdami”. Zwycięzców wyłoniła sama publiczność, która nagrodziła Andżelikę Zarębę i Nikodema Wawrzyckiego. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here