Ostatnia szansa na sprawdzenie formy

Już 7 kwietnia odbędzie się Czwarta Dycha do Maratonu. To ostatnia szansa na sprawdzenie swoich sił przed 7. Maratonem Lubelskim, który zaplanowany został na 12 maja.


Zbliżająca się Dycha do Maratonu będzie biegła znaną, lubianą i dość szybką trasą nad Zalewem Zemborzyckim. Start i meta zlokalizowane będą w pobliżu ośrodka Słoneczny Wrotków.

Biegaczki i biegacze na trasę wyruszą w niedzielę w samo południe. Wcześniej – po dłuższej przerwie – w sportowej rywalizacji zmierzą się najmłodsi biegacze w kolejnej edycji biegów „Przez metry po kilometry”.

Dzieci i młodzież od rocznika 2004 pobiegną na dystansach od 50 do 1000 metrów.

Zapisy na Czwartą Dychą do Maratonu, a także na biegi Przez metry po kilometry, trwają do środy 3 kwietnia. Są prowadzone za pośrednictwem serwisu Pokochaj Bieganie w Lublinie (https://frslublin.pl/pl/home#rsign)

W związku z biegiem w niedzielę w godzinach od 12:00 do 13:20 wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Krężnickiej, ul Cienistej i al. K Bryńskiego, a także na ścieżce rowerowej wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego od ul. Cienistej w kierunku tamy do ośrodka Słoneczny Wrotków, która na czas biegu zostanie zamknięta dla ruchu pieszego I rowerowego.