Oszust wpadł, gdy odbierał od kobiety 140 tysięcy!

Krasnostawscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali na gorącym uczynku 42-latka, który chciał naciągnąć starszą kobietę na 140 tys. zł. Seniorka padła ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”. Była przekonana, że uczestniczy w zorganizowanych działaniach policyjnych, mających na celu zatrzymanie sprawców wyłudzania pieniędzy.

Do zatrzymania oszusta doszło na terenie Krasnegostawu. – Był to efekt działań i ustaleń operacyjnych policjantów kryminalnych tutejszej jednostki – podkreśla Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. 42-latek z województwa dolnośląskiego został zatrzymany w momencie, gdy próbował odebrać od pokrzywdzonej pieniądze w kwocie 140 tys. zł. Ofiarą oszustów padła 66-letnia mieszkanka Krasnegostawu.

– Kobieta była przekonana, że uczestniczy w zorganizowanych działaniach policyjnych mających na celu zatrzymanie sprawców wyłudzania pieniędzy. Skontaktował się z nią fałszywy mundurowy i cały czas instruował co i jak ma robić. Pokrzywdzona na początku tygodnia przekazała wskazanej przez niego osobie 50 tys. zł. Dzwoniący tłumaczył, że potrzebne są kolejne pieniądze, aby sfinalizować całą sprawę. Podczas próby przekazania kolejnych 140 tys. zł mężczyzna został zatrzymany przez policjantów – relacjonuje Babicz.

W pokoju hotelowym, który wynajmował oszust, policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 20 porcji amfetaminy oraz pieniądze. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, został też doprowadzony do prokuratury. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here