Otwarcie Świetlicy w Woli Wereszczyńskiej

(11 września) Otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Woli Wereszczyńskiej było okazją do dobrej zabawy.

Uroczystości poprzedziła msza święta. Licznie zgromadzonych przy nowym budynku świetlicy mieszkańców i gości przywitał wójt gminy Urszulin – Tomasz Antoniuk, który przybliżył zebranym plany i zamierzenia związane z działalnością świetlicy oraz zachęcał mieszkańców miejscowości i gminy Urszulin do korzystania z zasobów placówki.

Ceremonię otwarcia dopełniło symboliczne przecięcie wstęgi. Budynek świetlicy poświęcił ks. kanonik dr Paweł Wiatrak – proboszcz parafii w Woli Wereszczyńskiej. Uroczystość umilił występ uczniów z Gminnego Ośrodka Kultury pod opieką Natalii Wilk i dr. hab. Tomasza Momota oraz występ zespołu ludowego „Seniorzy” z Urszulina.

Uczestnicy imprezy wzięli udział w pokazie filmów wirtualnej rzeczywistości, który został poprowadzony przez GOK w Urszulinie. Prezentowany film 3D oglądany za pomocą gogli VR był przedsmakiem zajęć, które będą prowadzone w świetlicy. Zajęcia pt. „Wyrób tradycyjnego płótna lnianego” przybliżyły uczestnikom cenne właściwości i korzyści wynikających z uprawy i spożywania lnu. Warsztaty dedykowane są szkolnym grupom zorganizowanym, a także rodzinom z dziećmi i seniorom. Dzięki goglom VR uczestnicy mogli obejrzeć także film promujący gminę Urszulin.

Doskonała pogoda zachęcała do wspólnego świętowania, więc uczestnicy świetnie się bawili przy wspólnej biesiadzie, pysznym jedzeniu i sielskiej muzyce.

Organizatorem otwarcia świetlicy był Urząd Gminy Urszulin oraz GOK w Urszulinie. (pk)