Pani z narkotykami

Kobieta została zatrzymana w piątek (4 października) na przejściu drogowym w Dorohusku, na próbie wyjazdu z Polski na Ukrainę. Zarzut: próba nielegalnego przewozu przez granicę dużej partii leków zawierających pseudoefedrynę. Substancja ta może posłużyć jako półprodukt do produkcji narkotyków. Młodzież odurza się nią, sięgając po leki na kaszel i alergie.

– Podczas kontroli granicznej autobusu relacji Gdynia – Charków pies służbowy do wykrywania narkotyków wytypował do szczegółowej kontroli bagaż jednej z podróżnych. Suczka Idea miała nosa, bowiem we wnętrzu bagażu obywatelki Ukrainy ujawniono ponad trzydzieści osiem tysięcy sztuk popularnego leku na przeziębienie.

Zawierają one pseudoefedrynę, która może posłużyć jako półprodukt do produkcji narkotyków – wyjaśnia por. SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, a warte ponad 40 tysięcy złotych leki pogranicznicy zabezpieczyli jako materiał dowodowy. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here