Pasowanie na przedszkolaka

W tym roku do uroczystości pasowania w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie przygotowywały się dwie grupy najmłodszych wychowanków: grupa Smerfy i grupa Żabki. Jednak ze względów bezpieczeństwa sanitarnego oba wydarzenia odbyły się oddzielnie. Z powodu obostrzeń związanych z panującą pandemią w sali widowiskowej przedszkola nie mogli zgromadzić się goście tak, jak było to w poprzednich latach. Powstały jednak filmy zamieszczone na kanale youtube PM2.

Organizatorzy dołożyli starań, aby mali artyści zaprezentowali się w godnej i uroczystej atmosferze. Rada Rodziców każdej z grup ufundowała słodki poczęstunek, uświetniając w ten sposób przebieg uroczystości. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało upominki oraz okolicznościowy dyplom potwierdzający, iż od tego dnia wszyscy stali się pełnoprawnymi przedszkolakami.

– Zawsze uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka” jest dla nas wyjątkowym wydarzeniem, które wzmacnia więź dziecka z przedszkolem, dając mu poczucie przynależności do naszej społeczności – mówi dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie Danuta Kloc. – Dzieci rozpoczynają publiczne prezentowanie swoich umiejętności, powoli pokonując w ten sposób własną nieśmiałość. Zaczynają również zdobywać doświadczenie sceniczne oraz wiarę we własne możliwości. Niejednokrotnie wyłaniają się wówczas także pierwsze talenty, dlatego zależało nam, aby tę ważną dla naszej społeczności uroczystość w obecnej sytuacji przenieść do sieci. Dzięki powstałym filmom rodzice wraz z całą rodziną mogą razem przeżyć to ważne dla nich wydarzenie.

Za przygotowanie artystyczne dzieci oraz nagranie i montaż filmów odpowiedzialne były nauczycielki: Monika Kisiel, Marzena Sugier, Agnieszka Śpiewak i Sylwia Szkotek. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here