Październik to czas na Białoruś

– Byliście na Białorusi? Zwiedziliście monumentalną Twierdzę Brzeską i jedyne na Białorusi muzeum kolejnictwa? Widzieliście rytuał zaświecania gazowych latarni na brzeskim deptaku? Jedliście przepyszne draniki? Podziwialiście przyozdobioną jesiennymi kolorami Puszczę Białowieską? Odwiedziliście Dziadka Mroza w jego siedzibie w sercu Puszczy Białowieskiej? Jeśli na jakieś pytanie odpowiedzieliście „nie”, to zapraszamy na ciekawą wycieczkę do Brześcia i białoruskiej części Puszczy Białowieskiej – zachęcają organizatorzy wyprawy, członkowie Stowarzyszenia WeRwA.


Wyjazd odbędzie się w dn. 19-20 października. Pierwszego dnia turyści zwiedzą Brześć, gdzie zobaczą m.in. Twierdzę Brzeską, Muzeum Kolejnictwa, cerkiew garnizonową św. Mikołaja, sobór katedralny św. Symeona czy deptak na ul. Sowieckiej, gdzie każdego wieczora brzeski latarnik zapala latarnie gazowe i dopiero po tym w całym mieście włącza się uliczne oświetlenie. Z kolei drugiego dnia pojadą do Puszczy Białowieskiej, po drodze zatrzymując się przy kościele w Czarnawczycach i Białej Wieży w Kamieńcu.

Po dojeździe do puszczy przejadą tzw. traktem carskim, czyli drogą wybudowaną w okresie rządów cara Aleksandra III, a także zwiedzą m.in. Muzeum Tradycji Ludowych i spróbują słynnego, lokalnego samogonu zagryzanego chlebem ze słoniną i ogórkiem. Następnie zwiedzą jedną z największych atrakcji Białorusi, czyli siedzibę Dziadka Mroza. To bajkowe miasteczko w sercu Puszczy Białowieskiej, które odwiedzili już mieszkańcy ponad stu krajów świata. Później odwiedzą muzeum przyrodnicze i woliery ze zwierzętami. Ostatnim zaś punktem programu będą zakupy w centrum handlowym w Brześciu.

Koszt wycieczki wynosi 390 zł. W cenie jest przejazd, nocleg w pokojach dwuosobowych, wstępy do zwiedzanych obiektów, wyżywienie (śniadanie, dwa obiady), usługa przewodnika i pilota, ubezpieczenie i opłaty turystyczne. Przypominamy, że do wyjazdu potrzebny jest paszport.

Więcej informacji na stronie www.wycieczkinawschod.pl, na Facebooku (wystarczy wpisać „Chełmski Klub Podróżników”) lub pod numerem telefonu 502 342 117. Liczba miejsc jest ograniczona, a o wpisaniu na listę decyduje kolejność wpłat. Tych należy dokonać na konto Stowarzyszenia WeRwA nr 26 2030 0045 1110 0000 0309 7720. Zapisy i wpłaty przyjmuje także sklep „Metro” przy ul. Pijarskiej 5 w Chełmie w godz. 10-17, w soboty 10-13. Przy wpłacie należy podać imię i nazwisko, kontaktowy numer telefonu, datę urodzenia i informację, czy dana osoba nie choruje na tzw. choroby przewlekłe (wymogi do zawarcia ubezpieczenia). (opr. pc)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here