Pięć propozycji do budżetu obywatelskiego

Zakończyła się ocena formalna propozycji zgłoszonych do tegorocznego budżetu obywatelskiego miasta Włodawy.

Do kolejnego etapu zespół powołany do weryfikacji zadań publicznych finansowanych z rezerwy celowej zgłoszonych przez mieszkańców Włodawy rekomendował pięć propozycji: organizację wykładu i pokazu ekonomicznego palenia w piecu.

Zakup dwóch piecyków typu „koza” wraz z osprzętem, wyposażeniem i zapasem paliwa do przeprowadzenia serii szkoleń z techniki prawidłowego palenia przez Straż Miejską; poprawę funkcjonalności i estetyki targowiska przy ulicy Sokołowej – poprzez wykonanie lekkich zadaszonych konstrukcji wyposażonych w stanowiska handlowe; integracyjny plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych – zlokalizowany na placu przy skrzyżowaniu ulic Jasnej i Kraszewskiego; plac zabaw dla dzieci przy Przedszkolu Miejskim nr 1 oraz Kubiczne Lampiony Sztuki. Letnio-jesienna lampionową galerię w otwartej przestrzeni publicznej.

O tym, która ze zgłoszonych propozycji zostanie zrealizowana zdecydują mieszkańcy. Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek 15 kwietnia i potrwa do 10 maja. Głosować można m.in. na stronie Urzędu Miejskiego, gdzie zainteresowani mieszkańcy znajdą także obszerniejsze informacje na temat tegorocznego głosowania. (a)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here