Piękny i jubileuszowy

Za nami jubileuszowy, trzydziesty już koncert Gloria Vitae. Tym razem w kościele pw. Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie zaśpiewały prawdziwe gwiazdy, Krzysztof Cugowski i Stanisława Celińska.

Jubileuszowej edycji koncertu Gloria Vitae przyświecało hasło „Od początku do… Muzyka. Słowo”. – Święty Augustyn powiedział: Kto śpiewa, ten dwa razy się modli. To dzisiejsze wydarzenie kulturalne jest swego rodzaju modlitwą, która łączy muzykę, poezję i słowo, fragmenty Nowego Testamentu, tekstów św. Jana Pawła II, kardynała Stefana Wyszyńskiego i księdza Jana Twardowskiego – ideę koncertu na jego wstępie wyjaśnił organizator wydarzenia, starosta Andrzej Leńczuk.

Główną gwiazdą wieczoru była Stanisława Celińska, która wystąpiła z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko. – Cieszymy się, że bo po siedmiomiesięcznej przerwie, mamy dzisiaj drugi koncert. Usłyszymy utwory z moich ostatnich płyt. Na każdej starałam się umieścić pieśń, która w jakiś sposób związana jest z modlitwą, panem Bogiem, z moją wdzięcznością Bogu – mówiła Celińska.

Jubileuszowy koncert swoim występem uświetnił też Krzysztof Cugowski, wokalista Budki Suflera, któremu akompaniowali: na fortepianie Tomasz Kałwak oraz na gitarze Jacek Królik (zagrali m.in. utwory Budki: „Martwe morze” czy „Cisza jak ta”). Akurat w dniu koncertu Cugowski obchodził 71. urodziny. – Staram się zapominać o tym dniu, bo tych lat jest już tak wiele – stwierdził wokalista, odbierając kwiaty od organizatorów wydarzenia.

W kościele pw. Św. Franciszka Ksawerego wystąpili też: Trio Beethovenowskie z Zamościa, Emi Ueno Stopa (skrzypce), Michał Stopa (wiolonczela) i Piotr Stopa (fortepian), którzy przedstawili swoje interpretacje utworów Czesława Niemena i Marka Grechuty, a także gitarzysta Krzysztof Ścierański. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here