Pięścią, nogą lub palikiem

Dozór policji i 1,5 tysiąca złotych poręczenia majątkowego zastosowała prokuratura wobec 39-latka z gm. Chełm i 24-latka z Chełma. Obaj są podejrzani o pobicie mężczyzny, a przez to bezpośrednie narażenie go na utratę życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do zdarzenia doszło późną porą, 3 sierpnia. Idąc ulicą Przemysłową, upojeni alkoholem mężczyźni dość głośno się zachowywali. Jedna z mieszkanek osiedla Cementownia zwróciła im uwagę, czym naraziła się na obelgi z ich strony. Usłyszał to postronny mężczyzna i pobiegł na pomoc kobiecie.

Doszło do awantury, która szybko przerodziła się w bijatykę między trzema mężczyznami (lekko ucierpiała też kobieta). I niewykluczone, że zarzuty w tej sprawie usłyszy również sam poszkodowany. Bo choć sam przyjął ciosy pięścią, nie pozostał dłużny swoim oprawcom – wyrwał z ziemi palik do drzewa i solidnie obił twarz jednemu z intruzów.

Bójki i pobicia nie są rzadkością. Przykłady? Przed sklepem w Rudzie-Hucie pogotowie opatrywało pobitego 54-latka, a kilka dni temu nad ranem przed Szkołą Podstawową nr 7 w Chełmie znaleziony został leżący i nieźle poturbowany 26-latek. Z kolei z urazem głowy do szpitala trafił (12 sierpnia) pobity zabrany z ul. Czarnieckiego. (pc)