Pieszy już się nie potknie

Zapadlisko przy studzience niebawem zostanie naprawione

Od jednego z Czytelników otrzymaliśmy informację o zapadniętej studzience teletechnicznej na środku chodnika przy ul. Elsnera. Chodzi o odcinek łączący przejście dla pieszych przed rondem im. Wincentego Pola. Jak zapewnia Ratusz problem niebawem zostanie usunięty.


– Kostka wokół włazu do studni zapada się coraz mocniej od kilku miesięcy i nikt z tym nic nie robi, tymczasem już obecnie jest to poważne zagrożenie dla pieszych. Dziecko czy osoba starsza może się tu łatwo potknąć i wywrócić – mówi pan Tomasz.

Po naszej interwencji urzędnicy postanowili skontrolować to miejsce. Okazuje się, że jest to miejska studzienka na tzw. kanale technologicznym. Za jej stan odpowiada więc bezpośrednio Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie. Sama usterka dotyczy zaś chodnika wokół i wynika z błędów popełnionych kilkanaście lat temu podczas remontu ulicy. Wkrótce problem ma jednak zostać rozwiązany.

– Przyczyną zaniżenia wokół studzienki jest nieprawidłowe zagęszczenie zasypki wokół studni, na etapie budowy. Naprawa zostanie wykonana niezwłocznie w ramach prac utrzymaniowych – zapewnia Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Urzędu Miasta.

Marek Kościuk

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here