Pijany kierowca busa sprawcą śmiertelnego wypadku

Kompletnie pijany kierowca busa doprowadził w ubiegłą środę (4 stycznia) do wypadku na drodze ekspresowej w powiecie świdnickim. Najpierw 49-latek wjechał w bariery energochłonne, a potem w jego pojazd uderzyło auto osobowe. Do szpitali trafiło łącznie 5 osób. 92-letniej pasażerki busa niestety nie udało się uratować.  Sprawca wypadku miał w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu.

Do wypadku doszło po godzinie 13. Jak ustalili policjanci 49-latek kierujący pojazdem Ford Transit stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery. Następnie w busa uderzyło Kia, kierowane przez 54-latka z Bydgoszczy.

Wszyscy uczestnicy wypadku, obydwaj kierujący pojazdami, 51-letnia pasażerka osobówki oraz dwie kobiety podróżujące busem w wieku 92 i 65 lat trafili do szpitali. Niestety, starsza z kobiet zmarła.

– Jak się okazało, kierujący busem był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Po zwolnieniu ze szpitala został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz za jazdę w stanie nietrzeźwości – informuje starszy aspirant Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku.

źródło swidnik.policja.gov.pl