Pijany, z narkotykami i amunicją

Kierowca nie miał prawa jazdy, był pijany, samochód nie posiadał przeglądu technicznego, a w skrytkach przewoził narkotyki i amunicję. I pewnie nie zostałby zatrzymany, gdyby nie fakt, że chciał wjechać na… molo.

– W niedzielę (4 sierpnia) nad ranem policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie zauważyli kierującego pojazdem marki Audi A6, który wjechał w rejon molo w Okunince i, w ich ocenie, mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości – mówi Bożena Szymańska z KPP we Włodawie. – Po chwili policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej i poddali badaniu na stan trzeźwości. Alkomat wskazał ponad promil alkoholu w organizmie.

W samochodzie mężczyzny mundurowi zauważyli woreczek strunowy z białą substancją, a w czasie przeszukania znaleźli jeszcze jeden taki pakiet, wagę elektroniczną a w bagażniku skorodowany pocisk do karabinu. 29-letni mieszkaniec Łęcznej został zatrzymany. Policjanci zachowali też jego prawo jazdy, które 2 lata temu powinien zdać do starostwa, a także zatrzymali dowód rejestracyjny jego pojazdu z uwagi na brak ważnych badań technicznych. (bm)