Piknik „Podaj łapę”

Wyjątkowy piknik dla miłośników zwierząt Już 3 października wszystkich miłośników zwierząt zapraszamy serdecznie na wyjątkowy piknik z Galerią Chełm, Fundacją dla zwierząt „Szczęśliwy los” oraz Chełmskim Schroniskiem dla zwierząt. Specjalne wydarzenie pod hasłem „Podaj łapę. Dzień Zwierzaka w Galerii Chełm”, w godzinach 10.00 – 15.00 odbywać się będzie na parkingu chełmskiej Galerii.

4 października to szczególny dzień dla miłośników zwierząt na całym Świecie. W nawiązaniu do tego święta Galeria Chełm przygotowała specjalne wydarzenie w formie Pikniku, podczas którego czeka na Was oraz Waszych pupili wiele atrakcji.

Na program imprezy złożą się spotkania z weterynarzami oraz zwierzęcymi behawiorystami, pokazy umiejętności psów z Nadbużańskiej Straży Granicznej, Izby Celnej, Służby Więziennej oraz psów tropiących z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Piknik będzie też okazją do spotkania z ekspertami i opiekunami z Fundacji oraz Schroniska w Chełmie, którzy opowiedzą o zasadach adopcji oraz opieki nad zwierzętami. Nie zabraknie też oczywiście konkursów z nagrodami oraz animacji dla najmłodszych.

Z myślą o potrzebach zwierząt na terenie Galerii zostanie ustawiony specjalny pojemnik na karmę dla psów i kotów. Już teraz zachęcamy do pozostawienia w nim karmy, koców lub psich/ kocich zabawek, które w Państwa imieniu przekażemy chełmskiemu schronisku.

Galeria Chełm to miejsce przyjazne zwierzętom, dlatego wychodzi naprzeciw wszystkim właścicielom zwierząt, którzy planują zakupy w towarzystwie swoich czworonożnych przyjaciół. Posiadacze psów o łagodnym usposobieniu nie muszą już uwiązywać swoich pupilów w pobliżu wejścia do centrum handlowego, ale od teraz mogą poruszać się z nimi swobodnie na terenie pasażu. W celu zapewnienia bezpieczeństwa innym klientom, właściciele zobowiązani są jednak do prowadzenia swoich psów na smyczy oraz w kagańcu. Z kolei posiadacze innych zwierząt, którzy planują zakupy w Galerii, powinni przenosić je w specjalnym transporterze.

Choć psy są mile widziane we wszystkich częściach wspólnych centrum, warto pamiętać, że o możliwości wprowadzenia zwierząt do poszczególnych sklepów decydują właściciele lokali. Natomiast w trosce o komfort pozostałych klientów Galeria rekomenduje nie wprowadzania ich do strefy restauracyjnej. Nie dotyczy to oczywiście psów asystujących osobom niepełnosprawnym, które mogą poruszać na terenie całego obiektu. Warto też pamiętać, że za ewentualne szkody wyrządzone przez zwierzęta w centrum odpowiadają ich właściciele. Są oni także zobowiązani do posprzątania nieczystości po swoich towarzyszach. (mos)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here