Piktogramy ku przestrodze pieszych

18 najbardziej uczęszczanych przejść dla pieszych w Lublinie zostanie oznaczonych piktogramem przekreślonego telefonu komórkowego. Ma to przypominać przechodniom o zakazie ich używania podczas przechodzenia po pasach. Takie rysunki, co chwalą policjanci, są już w wielu miastach regionu i kraju.


– Piesi bardzo często zamiast skupić się na swoim bezpieczeństwie podczas przechodzenia przez jezdnię korzystają z telefonów. Obsługiwanie urządzenia rozprasza uwagę i ogranicza obserwowanie sytuacji, która dzieje się wokół. Wtedy na odpowiednią reakcję często jest już za późno. Dlatego tak ważne jest świadome i bezpieczne korzystanie ze smartfonów. Działania profilaktyczne podejmowane wspólnie z lubelską policją ukierunkowane są na odpowiedzialne używanie telefonów komórkowych przez pieszych. Namalowane w okolicach przejść znaki mają zwrócić uwagę pieszych i przypominać o zakazie korzystania z telefonów, aby móc bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Pomysł dodatkowego oznakowania trotuarów to wspólna inicjatywa Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie, Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością Urzędu Miasta Lublin oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Piktogramy pojawią się na chodnikach przy 18 najbardziej uczęszczanych przejściach na terenie miasta. Ich wykonanie powinno zakończyć się już 20 listopada, jednak termin ten jest uzależniony od panujących warunków atmosferycznych. Przypominamy, że korzystanie z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię zagrożone jest mandatem w wysokości od 50 do 100 zł. Marek Kościuk

Piktogramy z przekreślonym telefonem pojawią się na 18 przejściach dla pieszych:

ul. Armii Krajowej (przy ul. Jutrzenki),
ul. T. Zana (przy ul. Wallenroda),
ul. Wileńska (przy ul. Grażyny),
ul. Głęboka (na wysokości Parku Akademickiego oraz przy ul. Raabego) – 2 przejścia,
ul. Radziszewskiego (przy ul. Akademickiej),
ul. Nadbystrzycka (przy ul. Brzeskiej i ul. Zachodniej) – 2 przejścia,
al. Sikorskiego (przy ul. Żołnierskiej),
al. Tysiąclecia (przy dworcu PKS),
ul. Chodźki (przy ul. Gębali),
ul. Kompozytorów Polskich (przy ul. Legendy),
al. Gen. W. Andersa (przy ul. Lwowskiej),
ul. Związkowa (przy ul. Bursaki) – 2 przejścia,
ul. Mełgiewska (przy ul. Montażowej i ul. Łęczyńskiej) – 2 przejścia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here