Piłkarski sukces Wierzbicy

Szkoła Podstawowa z Wierzbicy zwyciężyła w finale powiatowym turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku i awansowała do finału wojewódzkiego imprezy.

Zawody odbyły się w Dorohusku w dwóch kategoriach wiekowych, do 8 i 12 lat. W kat. U-8 rywalizowały tylko dwie drużyny. Szkółka Piłkarska Ogniwko Wierzbica pokonało UKS Volley Sawin 2:0. Skład zwycięskiej ekipy: Seweryn Szachun, Wojciech Jaroszewski, Bartek Ugarenko, Dawid Struski, Marcel Kałużny, Filip Nakonieczny, Olivier Guz, Bartek Dąbrowski, Wojciech Malczewski, Kacper Krupa, trener – Jacek Kłos.
W kat. U-12 startowało sześć ekip. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Wierzbicy, która wygrała wszystkie mecze: z UKS Volley Sawin 2:0, z UKS Kiks Dorohusk 4:0, z SP Żmudź 5:2, z SP Rejowiec 6:1 i z SP Siedliszcze 4:0. SP z Wierzbicy wystąpiła w składzie: Miłosz Jeż, Damian Klimowicz, Eryk Klimowicz, Bartek Gorczycki, Karol Balcerek, Sebastian Borowiec, Adrian Wawruszak, Jakub Sas, Kacper Bobrzyński, trener – Mariusz Pasicki. Klasyfikacja końcowa: 1. SP Wierzbica, 2. Volley Sawin, 3. SP Rejowiec, 4. SP Żmudź, 5. Kiks Dorohusk, 6. SP Siedliszcze. (k)