Piwosze świętowali cały weekend

W miniony piątek i sobotę na terenie Targów Lublin odbyły się czwarte już Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych. To obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich smakoszy złocistego trunku. Tłumy zwiedzających były tego dowodem.


Przez dwa dni lublinianie mieli okazję smakować różne rodzaje piwa. Piwowarzy oferowali ponad 300 jego gatunków. Przyjechali na tę imprezę nie tylko z całego kraju, ale i z odległych części świata, byli nawet browarnicy z Kanady.

Oprócz piwowarów można było spotkać też producentów cydru.

– Nie każde piwo smakuje każdemu, są różne smaki, a tu można spróbować małych próbek, bo lejemy już od 100 ml. Myślę, że nie ma osoby, która nie lubi piwa, tylko po prostu nie trafiła na swój styl – mówił Zbigniew Czerniak, prezes Lubelskiego Oddziału Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, jeden z organizatorów.

Oprócz degustacji można było wziąć udział w wykładach dotyczących np. warzenia piwa w domu, czy blogosfery piwnej. Najwytrwalsi kończyli targi zabawą w barze „Wielokran” Browaru Zakładowego w Centrum Spotkania Kultur. W ramach after party można było dłużej porozmawiać i podzielić się swoimi doznaniami.

Joanna Niećko