Plan Krzysztofa Grabczuka

Koalicja Obywatelska oficjalnie zaprezentowała swoich kandydatów do sejmu w okręgu nr 7. Z chełmskich polityków, jak już informowaliśmy, o poselski mandat ubiega się Krzysztof Grabczuk, były prezydent miasta, marszałek, wicemarszałek województwa lubelskiego. Jest czwarty na liście. Jej liderem, o czym również pisaliśmy, został Riad Haidar z Białej Podlaskiej.

W krótkiej konferencji Koalicji Obywatelskiej, która odbyła się na pl. Łuczkowskiego w Chełmie, uczestniczyli m.in.: pierwszy na liście do sejmu w okręgu nr 7 (Chełm – Biała Podlaska – Zamość) Riad Haidar – radny sejmiku wojewódzkiego, Krzysztof Grabczuk – również obecny radny sejmiku, Kornelia Wróblewska – posłanka z Międzyrzeca Podlaskiego i zamojski radny Rafał Zwolak.

Krzysztof Grabczuk skrytykował obecną władzę. Według niego, Prawo i Sprawiedliwość nie spełniło obietnic wyborczych sprzed czterech lat, bo w Chełmie i regionie nie było i nie ma inwestycji, które obiecywali politycy tej partii. Zdaniem byłego prezydenta miasta, o słabości PiS świadczy obecna sytuacja z przebudową krajowej „Dwunastki” w granicach miasta. Prace do dziś się nie rozpoczęły.

Grabczuk zapewnia, że w sejmie będzie zabiegał o inwestycje dla Chełma i regionu oraz wspierał przedsiębiorczość. Nie zapomni także o nauczycielach, których praca – według niego – nie jest należycie wynagradzana. Kandydat swój szczegółowy program zamierza przedstawić w najbliższych dniach. (s)