Planujemy wesele – jak znaleźć fotografa i kamerzystę?

Końcówka zimy i cała wiosna to te okresy, w których nasze przygotowania do wesela nabierają rozpędu. Zaczynamy załatwiać najważniejsze kwestie, wybieramy menu, sukienkę, dodatki oraz szukamy dobrego fotografa i kamerzystę. Która z tych rzeczy może okazać się najtrudniejsza i jak sobie z nią poradzić?

Gdybyśmy mieli zapytać młode małżeństwa, co podczas przygotowań do ślubu sprawiło im najwięcej problemów, to wielu z nich odpowiedziałoby, że wybór kamerzysty i fotografa. Jest to związane przede wszystkim z tym, że trudno jest sobie wyobrazić, jaki będzie efekt współpracy z daną osobą i jak ta usługa zostanie wykonana. Wybierając salę weselną, od razu widzimy jak ona wygląda, testując menu też od razu wiemy, jak będzie ono smakować, natomiast w przypadku usług możemy poczuć się, jakbyśmy kupowali kota w worku.

Niezapomniane filmy ślubne i zdjęcia – poszukiwania dobrego kamerzysty i fotografa

Wybór osoby, która będzie podczas naszego ślubu wykonywać zdjęcia i nagrywać film, musi być bardzo przemyślany. Dobry kamerzysta powinien mieć nie tylko umiejętności i doświadczenie, ale też wyobraźnię. Ciekawe realizacje opisane w artykule „Piękne filmy ślubne” niech posłużą za przykład na to, że odrobina fantazji w tym zawodzie jest niezbędna. Najprostszym sposobem na znalezienie kreatywnych fotografów i kamerzystów, z których pracy będziemy w pełni zadowoleni jest zapoznanie się z ich portfolio oraz popytanie znajomych, czy mają kogoś do polecenia. Ważny jest nie tylko sam efekt ich pracy, czyli film i zdjęcia, ale również ogólna współpraca. Dobry kamerzysta i fotograf będzie w stanie odciążyć nas z niektórych rzeczy, które musimy zrobić przed lub w trakcie wesela, dlatego warto zdecydować się na osobę, która ma jak najszerszą ofertę.

Dobry fotograf w Lublinie

W miastach pracuje wielu fotografów i kamerzystów, dlatego można przypuszczać, że wybór jest ogromny, dzięki czemu nowożeńcy niemieszkający na wsi mają pod tym względem o wiele lepiej. Jednak szeroka oferta to też większy problem w zdecydowaniu się tylko na jedną osobę.

W Lublinie konkurencja wśród fotografów ślubnych jest ogromna. Wybierać możemy spośród ponad 40 ofert (źródło: fotograf-wesele.pl). Warto poświęcić na podjęcie decyzji trochę czasu, popytać na forach internetowych czy ktoś już miał okazję z daną osobą współpracować lub umówić się z kamerzystą na spotkanie, bo w trakcie realnej rozmowy czasem łatwiej jest podjąć ostateczną decyzję. Dobrym pomysłem jest także zapytanie kilku fotografów o to, jaki mieli by pomysł na zdjęcia z naszego ślubu i wybranie tego, którego inwencja spodoba nam się najbardziej. Każdy fotograf ma swój własny styl, dlatego ważne jest, aby pasował on do naszego gustu.

Poszukiwania kamerzysty i fotografa warto rozpocząć już na kilka miesięcy przed weselem. Nie tylko ze względu na to, by dać sobie odpowiednią ilość czasu na podjęcie decyzji, ale przede wszystkim dlatego, że najbardziej doceniani fotografowie często mają zajęty kalendarz nawet na kilka miesięcy do przodu.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here