Płyta o Włodawie

Dziesięć utworów wybranych z bogatej twórczości włodawskich poetów znalazło się na płycie z kantatą o Włodawie „W kalejdoskopie wspomnień”. Nagrali ją muzycy z Towarzystwa Muzyki Chóralnej Vlodaviensis.

– Premierowe wykonanie kantaty odbyło się dwa lata temu, podczas gali jubileuszowej z okazji 485-lecia nadania praw miejskich Włodawie. Zarówno mieszkańcy jak i zaproszeni goście z kraju i zagranicy byli pod wrażeniem pracy wykonanej przez włodawskich muzyków. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wyjątkowego dzieła – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Ideą powstania kantaty o Włodawie było upamiętnienie historii miasta, jego kultury i tradycji. Słowa do dziesięciu utworów wchodzących w skład kantaty zostały wybrane z bogatej twórczości włodawskich poetów. Muzykę, aranżacje na kwartet smyczkowy i fortepian, a także rozpisanie partii wokalnych i chóralnych do tych utworów skomponował magister sztuki muzycznej i dyrygent Chóru Ziemi Włodawskiej Vlodaviensis Marcin Obuchowski. Partie solowe wykonują mieszkanka Włodawy Alicja Karpiuk i Marcin Obuchowski.

Partie chóralne w podziale na cztery głosy wykonuje Chór Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis”. Po sukcesie premierowego wykonania kantaty zrodził się pomysł profesjonalnego wydania jej na płycie CD. Zadanie to zostało sfinansowane ze środków gminy miejskiej Włodawa, a powstało przy współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here