Pobrali i nie skorzystali

Darmowe wejściówki rozeszły się jak świeże bułeczki, w ciągu zaledwie kilku minut. Ludzie pobrali bilety na koncert Wakacyjnej Trasy Dwójki i nie przyszli. – Zawsze tak jest – mówią pracownicy Chełmskiego Domu Kultury.

Zainteresowanie niedzielnym koncertem „Dwójki” w amfiteatrze (26 lipca) było tak duże, że zaledwie po kilku minutach od rozpoczęcia dystrybucji przez stronę internetową TVP rozeszły się wszystkie darmowe wejściówki. Wielu komentowało, że to niemożliwe, by prawie tysiąc biletów zniknęło tak szybko, że z pewnością zostały zarezerwowane przez urzędników, ich rodziny etc.

Wielu też, mimo wszystko, postanowiło przyjść w niedzielę wieczorem pod bramy chełmskiego amfiteatru w nadziei, że uda im się zobaczyć na żywo Zenka, Thomasa Andersa czy Edytę Górniak. Jak się okazało, stali się oni wybawieniem dla reżysera i organizatorów koncertu, bo wielu z tych, którzy pobrali darmowe bilety na to wydarzenie, po prostu nie przyszło.

– Zazwyczaj na darmowe koncerty przychodzi około 60-70 procent tych, którzy pobrali wejściówki – przyznaje Mariusz Kalman, p.o. dyrektora Chełmskiego Domu Kultury, na zaproszenie którego telewizja zjechała do Chełma z wakacyjną zabawą.

Dla tzw. celów wizualnych, czyli aby ratować sytuację i zapełnić widownię, reżyser zdecydował o wpuszczeniu na koncert oczekujących przed bramą. Wszystko jednak, jak zapewniają pracownicy ChDK, odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego, a każda z osób na terenie amfiteatru bezwzględnie musiała mieć na twarzy maseczkę.

Najbliższy koncert (płatny) w Kumowej Dolinie zagra Kortez, potem (30 sierpnia) – Poparzeni Kawą Trzy. Z kolei 23 sierpnia ChDK planuje zorganizować dla mieszkańców darmową imprezę z występami lokalnych wykonawców muzyki rozrywkowej. Szczegóły wkrótce. (pc)