Pod lipą

W ubiegłą niedzielę (14 lipca) Stowarzyszenie Kobiet Wsi Teresin „Pod lipą” świętowało dziesiąte urodziny. Obchody odbyły się podczas corocznego festynu Święta Kwitnącej Lipy.

Podczas uroczystości można było spróbować napoju lipowego (na bazie soku ze świeżego kwiatu lipy), miodowych pierniczków w kształcie drzewa oraz innych smakołyków przygotowanych przez Panie ze Stowarzyszenia. Nie obyło się też bez tortu urodzinowego. Były życzenia, gratulacje, kwiaty i prezenty od zaproszonych gości. Popłynęło wiele podziękowań za dotychczasowe działania na rzecz rozwoju gminy, aktywność w zakresie szerzenia kultury i poszanowania tradycji.

Dla przybyłych przygotowano różne konkursy dla dzieci i dorosłych. A najmłodsi uczestnicy mogli własnoręcznie wykonać kolorowe misie. W części artystycznej na scenie wystąpiła Patrycja Wilgos z Białopola, oraz zespoły: Jarzębinki ze Żmudzi, Borowianki z Raciborowic – Kolonii, Ostrowiacy z gminy Trzeszczany. Festyn już po raz dziesiąty zorganizowało Stowarzyszenie Kobiet Wsi Teresin „Pod lipą” wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Białopolu.

(opr. sr)