Podpowiedzieli jak osiągnąć sukces

W chełmskim Hotelu Kamena odbyło się spotkanie drugiego cyklu „Biznes Lubelskie 2018”. Podczas środowej konferencji kilkudziesięciu lokalnych mikroprzedsiębiorców mogło dowiedzieć się o możliwości wsparcia działalności ich firm przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego m.in. w zakresie promocji, udziału w targach i misjach zagranicznych, poznać receptę na sukces w biznesie i niesamowitą drogę na szczyt niewielkiej firmy Pro-Projekt Henryka Kartaszyńskiego z Okszowa, a także otrzymać od Anny Dąbrowskiej, znanej i cenionej dziennikarki telewizyjnej, kilka cennych rad jak najlepiej zaprezentować swoją firmę i siebie podczas wystąpień, rozmów biznesowych i kontaktów z mediami.

Spotkania ,,Biznes Lubelskie 2018’’ to konferencje o charakterze szkoleniowo-informacyjnym organizowane we wszystkich powiatach województwa lubelskiego oraz w powiatach grodzkich. W inauguracyjnym cyklu programu, od końca kwietnia do połowy lipca, wzięło udział 1552 przedstawicieli z 1012 firm i instytucji. W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się druga część cyklu, tym razem przeznaczona dla mikroprzedsiębiorców.

Podczas środowego spotkania przedstawicieli firm przywitał wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, podkreślając że rozwój przedsiębiorczości i wspieranie biznesu to dla Urzędu Marszałkowskiego racja stanu. – Jeśli nie będzie silnego biznesu nasze miasta, regiony i nasz kraj nie będą się rozwijały – mówił wicemarszałek. – Naszym obowiązkiem jest podejmowanie działań z myślą o przedsiębiorcach, by nasze województwo było jak najbardziej konkurencyjne.

Uczestnicy spotkania o tym, że biznes może świetnie prosperować w Chełmie i okolicach, a firma liczyć się nie tylko na krajowym rynku, ale także na światowym mogli przekonać się słuchając Henryka Kartaszyńskiego, właściciela Pro-Project z Okszowa. Niewielka firma, powstała przed kilkunastoma laty w garażu teściowej pana Henryka, jest dziś światowym potentatem w projektowaniu i produkcji przyrządów oraz oprogramowania do kontroli jakości aparatury medycznej do diagnostyki obrazowej oraz radioterapii, a także urządzeń w zastosowaniach przemysłowych. Oferuje kompleksowe wyposażenie i oprogramowanie między innymi do kontroli jakości w stomatologii, radiografii, fluoroskopii, mammografii i tomografii komputerowej, rezonansie magnetycznym i medycynie nuklearnej.

Podczas spotkania Henryk Kartaszyński przedstawił drogę firmy na szczyt, od 2006 roku gdy Pro-Projekt opatentował pierwszy zestaw Pro-dent. Dzisiaj firma z Okszowa jest obecne w ponad 110 państwach, ma także swoją siedzibę w Miami na Florydzie w USA!

Podczas środowego spotkania chełmscy mikroprzedsiębiorcy mogli dowiedzieć się także od Tomasza Wuczko z zespołu Biznes Lubelskie o możliwości atrakcyjnego wsparcia ich działalności m.in. w zakresie promocji, udziału w targach i misjach zagranicznych.

O tym, że „Nie taki diabeł straszny… czyli jak dobrze się zaprezentować” mówiła z kolei Anna Dąbrowska, wielokrotnie nagradzana i wyróżniana dziennikarka TVP3 Lublin. Co zrobić, by dobrze wypaść przed kamerą? – Bądź sobą. Nie udawaj kogoś innego. Kamera z pewnością obnaży sztuczność Twojego zachowania. Postaw na swoje mocne strony – na to co w komunikowaniu się z otoczeniem zwykle jest twoi atutem – podkreślała pani redaktor. (bs)