Pół miliona nie rzuca na kolana

Zdziwienie w Sawinie. Gmina, choć jej wójt Dariusz Ćwir jest zadeklarowanym członkiem partii rządzącej, Prawa i Sprawiedliwości, dostała najniższe wsparcie z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pół miliona złotych wrażenia na mieszkańcach nie zrobiło. Dla porównania prawie cztery razy tyle dostała Wierzbica, której wójt Zdzisława Deniszczuk należy formalnie do PSL. Symboliczne czeki w minionym tygodniu rozdawał premier Mateusz Morawiecki.

500 tys. zł dostała gmina Sawin z Funduszu Inwestycji Lokalnych. To najniższa z przyznanych samorządom z powiatu chełmskiego kwota. Identyczną dostały też m.in. Żmudź, Dubienka, czy Wojsławice. Symboliczne czeki wójtom i burmistrzom wręczył sam premier Mateusz Morawiecki. W Sawinie liczono jednak na więcej, bo przecież wójt Dariusz Ćwir jest jedynym włodarzem w powiecie, który do wyborów startował pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości. Jest też zadeklarowanym …

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 06.07.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here