Poleje się asfalt, staną nowe latarnie

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie rozstrzygnął ostatnio kilka ważnych postępowań przetargowych, o których pisaliśmy w poprzednich wydaniach „Nowego Tygodnia”. Od podstaw zbudowana zostanie ul. Siewierzan w dzielnicy Szerokie, wyremontowane zostaną ulice Kawaleryjska oraz Wiejska, a ul. Nałkowskich zyska nowe oświetlenie.

Modernizację ostatniego odcinka ul. Kawaleryjskiej (od ul. Rycerskiej do ul. Armii Krajowej) wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Piotr Bąk z Lublina, które otrzyma za swoje prace niespełna 350 tys. zł. Na ich wykonanie będzie miało 5 miesięcy od podpisania umowy.

W przypadku remontu ul. Wiejskiej prace obejmą odcinek między skrzyżowaniami z ul. Koryznowej i ul. Malczewskiego. W ciągu 100 dni wykona je Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S. A., które wyceniło swoje usługi na nieco ponad 276 tys. zł. Prace, oprócz m.in. wymiany nawierzchni, obejmą również wyprofilowanie łuku przy wylocie ul. Wiejskiej do ul. Koryznowej.

PRD Lubartów S. A. zajmie się także ustawieniem nowych latarni wzdłuż ul. Nałkowskich na odcinku od ul. Romera do ul. Woronieckiego. Za niespełna 288 tys. zł w pół roku staną tu słupy wyposażone w nowoczesne i energooszczędne oprawy oświetleniowe typu LED.

Z kolei budową ul. Siewierzan zajmie się konsorcjum spółek PBI Infrastruktura z Kraśnika oraz PBI WMB z Sandomierza. W ciągu 12 miesięcy za blisko 2,3 mln zł powstanie asfaltowa jezdnia o szerokości 5 m i długości ok. 400 m z obustronnymi chodnikami, oświetleniem, odwodnieniem oraz kanalizacją.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here