Policja okrojona, ale na miejscu

Rejowiec stracił komisariat policji na rzecz sąsiedniego Rejowca Fabrycznego. Na miejscu pozostał posterunek w okrojonym składzie. – Dobre i to – mówi Tadeusz Górski, burmistrz miasteczka.

Od października pracuje nowy komisariat policji w Rejowcu Fabrycznym. Do nowego budynku komisariatu, który powstał na działce przekazanej policji przez miasto, przeprowadzili się funkcjonariusze z Rejowca.

To tutaj był do tej pory komisariat, który swoim zasięgiem obejmował teren czterech samorządów: Rejowca Fabrycznego – miasta i gminy, Rejowca i Siedliszcza. Po zmianie organizacji i otworzeniu komisariatu w Rejowcu Fabrycznym mieszkańcy Rejowca bali się, że z ich miasteczka policja zniknie całkowicie. – A dzięki ich obecności można czuć się bezpiecznie – mówili.

W październiku odbyły się nawet konsultacje społeczne w sprawie porządku oraz konieczności funkcjonowania komisariatu w Rejowcu. – Wraz z rozpoczęciem budowy komisariatu w sąsiednim miasteczku sprawa wyprowadzki policji od nas była przesądzona – mówi Tadeusz Górski, burmistrz Rejowca. – Dobrze, że udało się utrzymać posterunek, w którym będzie pracowało sześciu mundurowych. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here