Policja pilnuje zabawy

1 września chełmska policja dostała za zadanie zabezpieczać spot młodziaków na parkingu przed Vendo Parkiem. W ruch poszły bloczki mandatowe, a następnego dnia do zarządcy komenda wystosowała kolejne pismo w sprawie wprowadzenia zakazów. Inwestor ma wreszcie zainterweniować w sprawie nocnych zlotów i kręcenia bączków.

Miały być fajerwerki, wielka feta i grill. Plany znudzonych młodziaków trochę popsuli policjanci z miejskiej komendy, którzy również przyjechali na niedzielny zlot przed Vendo Parkiem.

Efekt: 25 wylegitymowanych osób, 24 skontrolowane auta, 10 ujawnionych wykroczeń, 8 wypisanych mandatów i 2 wnioski do sądu o ukaranie sprawców (głównie za zły stan pojazdów czy jazdę bez pasów bezpieczeństwa, a w jednym przypadku za spowodowanie zagrożenia przez szaleńczą jazdę po parkingu i „latanie bokiem” po parkingu). Oprócz tego mundurowi nakryli na kierowaniu autem jednego „zakazowca”, któremu sędzia kategorycznie zabronił prowadzić jakikolwiek pojazd mechaniczny, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych i jedno prawo jazdy.

O tym, że szalejący na parkingu młodzieńcy są solą w oku mieszkańców okolicznych osiedli i chełmskich mundurowych, pisaliśmy wiele razy. Notorycznie rozpędzone auta niszczą elewację, namioty dostawców czy zamontowane na parkingu progi zwalniające. Wyjeżdżając na ulicę i ścigając się po al. 3 Maja w stronę al. Żołnierzy I AWP, stwarzają zagrożenie i bezsensownie mobilizują służby ratunkowe, a zabezpieczanie każdej imprezy przez kilka radiowozów na dłuższą metę też nie jest dobrym rozwiązaniem.

Dlatego po raz drugi na początku ubiegłego tygodnia komendant wystąpił do zarządcy terenu o zmianę organizacji ruchu na parkingu przed Vendo Parkiem. Teraz czekają na ruch ze strony inwestora – po rozmowach widać, że taki niebawem nastąpi. Tymczasem młodzi szykują już kolejny zlot na 13 września. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here