Pomogli potrzebującym

Prawie 4 000 zł udało się zebrać podczas charytatywnego kiermaszu zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Gorzkowie z inicjatywy samorządu uczniowskiego, nauczycieli, rodziców i wiceprzewodniczącego rady gminy Radosława Parki. Zakupione za nie paczki jeszcze przed świętami trafiły do potrzebujących.

Na kiermasz  trafiły świąteczne stroiki przygotowane przez uczniów klas V-VIII oraz ciasta, które upiekli rodzice. Za zebrane z ich sprzedaży prawie 4 000 zł zakupiono artykuły żywnościowe, które za pośrednictwem pracowników GOPS w okresie świąteczno-noworocznym trafiły do 15 najbardziej potrzebujących rodzin z terenu gminy, w tym 38. dzieci.

– Serdecznie dziękuję wszystkim za udział i wsparcie, a przede wszystkim rodzicom, którzy ofiarowali na kiermasz pyszne wypieki oraz samorządowi uczniowskiemu pod kierownictwem Anety Mazur, dyrekcji szkoły i całej radzie pedagogicznej, która aktywnie włączyła się w organizację i przebieg imprezy – mówi Radosław Parka. – Wierzę, że nie będzie to ostatnia tego typu inicjatywa