Pomóżmy Krzyśkowi Burzcowi wygrać najważniejszy mecz

W jednej chwili świetnie zapowiadająca się kariera młodego pięściarza z Lublina legła w gruzach. Przerwał ją w czerwcu tragiczny wypadek samochodowy, podczas którego zginęła jego dziewczyna, a on w stanie krytycznym trafił do szpitala. Na oddziale intensywnej opieki medycznej, tak jak na ringu, walczył z całych sił o swoje życie.
Po ponad trzech miesiącach udało się! Teraz gdy Krzysztof Burzec, 20-letni zawodnik Berej Boxing Lublin wybudził się ze śpiączki farmakologicznej. By wrócić do zdrowia, potrzebuje niezbędnej, kosztownej rehabilitacji.
Z pomocą aktualnemu mistrzowi okręgu lubelskiego, najlepszemu zawodnikowi ostatnich mistrzostw, śpieszą przyjaciele i koledzy ze środowiska bokserskiego. Już w najbliższą sobotę 3 grudnia w Lublinie odbędzie się charytatywny turniej „Walczymy o zdrowie”, podczas którego będą zbierane pieniądze na rehabilitację Krzysztofa Burzca.
Zawody organizują: Lubelski Okręgowy Związek Bokserski oraz klub, w którym trenował Burzec i którego jest wychowankiem, Berej Boxing Lublin.
– Nie spodziewałem się tak dużego odzewu ze strony całego środowiska sportowego i to nie tylko z Lublina czy regionu, ale także i całego kraju. Wypadek Krzysztofa Burzca wszystkich bardzo poruszył. Cieszę się, że tak wiele osób chce mu pomóc, tak wielu zawodników wyraziło chęć uczestnictwa w turnieju – mówi Krzysztof Sugier, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

Paweł Berejowski, trener pięściarza, jest w stałym kontakcie ze swoim podopiecznym, który przebywa w prywatnej klinice pod Rzeszowem.
– Z każdym dniem Krzysiek robi coraz większe postępy. Wierzę, że wspólnie uda nam się wygrać teraz ten najważniejszy dla niego mecz, o powrót do zdrowia. Serdecznie zapraszam wszystkich na Lubelski Charytatywny Turniej „Walczymy o zdrowie” – mówi Paweł Berejowski.
Sobotnie zawody odbędą się w dwóch częściach. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 11 w Galerii Olimp przy Al. Spółdzielczości Pracy i potrwa do 13.
– Drugą od godziny15 zaplanowaliśmy w Gimnazjum nr 5 przy ul. Smyczkowej, gdzie Krzysztof chodził do szkoły. W tym miejscu chciałem gorąco podziękować za pomoc panu dyrektorowi tej placówki, Stanisławowi Rodakowi – mówi Krzysztof Sugier, prezes LOZB.
Patronat nad turniejem objęli: marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz prezydent Miasta Lublina Krzysztof Żuk.BAS