Port chce budować hangary

Port Lotniczy Lublin szuka partnera do nowego biznesu. Spółka ogłosiła przetarg na budowę i najem hangarów dla prywatnych samolotów. Na oferty czeka do 7 czerwca.

Ze swej strony oferuje teren pod budowę hangarów, przeznaczonych do parkowania i obsługi technicznej samolotów General Aviation w bezpośredniej bliskości płyt postojowych, dróg kołowania oraz drogi technicznej prowadzącej do bramy wjazdowej. Do zagospodarowania przeznaczono obszar ok. 57 arów, na którym można usytuować jeden większy lub kilka mniejszych hangarów, całość o wymiarach granicznych 60×20 m i wysokości max. 12 m. Dodatkowo istnieje możliwość budowy zaplecza biurowo-socjalno-magazynowego, którego zabudowa nie jest wliczana w powyższe wymiary.

– Szukamy partnera, który wybuduje hangary i poprowadzi tutaj biznes. Obserwując rosnące zainteresowanie posiadaniem własnego samolotu wśród lubelskich przedsiębiorców, liczę na pozytywną reakcję na naszą ofertę. Jestem przekonany, że użytkownicy samolotów General Aviation, którzy do tej pory parkowali swoje samoloty na innych lotniskach, hangarować je będą u nas, niemal pod domem – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin, Andrzej Hawryluk.

Najemca zobowiązany będzie do wybudowania i obsługi na własny koszt hangarów na terenie wynajmowanym od Portu Lotniczego Lublin. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty spółka, będzie się kierować takimi kryteriami jak: biznesplan (uwzględniający wartość planowanych nakładów przeznaczonych pod inwestycję, posiadane doświadczenie w zakresie prowadzenia działalności związanej z obsługą samolotów klasy B, posiadany personel ze wskazaniem doświadczenia i kwalifikacji, wysokość miesięcznego czynszu najmu i wysokość miesięcznego czynszu obrotowego. Inwestycja może zostać uruchomiona w niedługim czasie, ponieważ Port Lotniczy Lublin uzyskał już zgody i opinie Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Inspektoratu Sanitarnego. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here